برنامه نویسی

مهم ترین کتابخانه‌ های پایتون برای هک و تست نفوذ

دیگه همه‌مون می‌دونیم که یکی از دلایل محبوبیت پایتون بین ما برنامه‌نویسا، کتابخانه‌ و فریم‎ورک‌های متن بازشه. حالا به جز برنامه‌نویسا، اخیرا هکرها هم به پایتون علاقه‌مند شدن. دلیلش هم اینه که اگه می‌خواین یه هکر حرفه‌ای بشین، باید حتما یه زبون برنامه‌نویسی بلد باشید. که باز هم به خاطر قابلیت‌های پایتون، زبانی که متخصصان پیشنهاد می‌کنن، زبان پایتونه.

توی این مقاله می‌خوام چند تا از مهم‌ترین کتابخونه‌های پایتون که برای هک کاربرد دارن رو بهتون معرفی کنم:

 

کتابخونه Requests

این کتابخونه بهتون اجازه می‌ده ریکوئست‌های HTTP/1.1 ارسال کنید. این کتابخونه توی تست نفوذ خیلی کاربرد داره. بعضی از امکاناتش عبارتند از: خارج‌کردن محتوا از حالت فشرده، دیکودکردن محتوا، تایم‌اوت اتصال، احراز هویت خودکار و…

 

کتابخونه Scapy  

از این کتابخونه می‌تونید برای دستکاری پکت‌ها استفاده کنید. این کتابخونه می‌تونه با استفاده از فایل‌های pcap، ریکوئست‌های match و… ، پکت‌های متعلق به پروتکل‌های بسیار متنوع و زیادی را تولید یا دیکود کنه، ارسال کنه، کپچر کنه، ذخیره کنه یا بخوانه.

 

IMpacket

این کتابخونه دسترسی سطح پایین برای کارکردن با پکت‌های شبکه از طریق برنامه‌نویسی فراهم می‌کنه. این کتابخانه به هکر اجازه می‌ده پکت‌های شبکه رو به سادگی و با اطمینان خاطر تولید، دستکاری و دیکود کنه.

Cryptography

که الگوریتم‌ها و دستورالعمل‌های سطح پایین رو در اختیار برنامه‌نویسا قرار می‌ده.

 

Python-Nmap

این کتابخونه بهتون کمک می‌کنه نتایج اسکن Nmap رو تغییر بدین.

 

Pylibnet

این کتابخونه به ساخت و تزریق پکت‌های شبکه کمک می‌کنه.

 

RawSocketPy

این کتابخانه به شما اجازه می‌ده بدون استفاده از پروتکل‌های IP یا TCP/UDP، یک سیستم ارتباطی اترنت یا وای‌فای به دلخواه خودتون بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا