اخبار خودرو

معرفی شاسی بلند کامپکت و لوکس مرسدس بنز EQB

EQB ، جدیدترین محصول الکتریکی مرسدس بنز ، مدل بدنه‌ای مکعبی و بزرگ‌تر از EQA دارد و قدرتش ۲۸۸ اسب‌بخار و شعاع حرکتی‌اش ۴۸۰ کیلومتر خواهد کرد.

به نشر از موتوروان مرسدس بنز یکی از برندهای خارجی محبوب در چین است؛ به‌همین‌دلیل، خودروساز اصیل آلمانی از نمایشگاه شانگهای اتوشو ۲۰۲۱ برای رونمایی جدیدترین محصولاتش استفاده می‌کند. مرسدس بنز EQB در ابتدا وارد بازار چین خواهد شد؛ اما سال ۲۰۲۲ برای بازار اروپا و آمریکا نیز تولید می‌شود. طول بدنه‌ی این خودرو ۴،۶۸۴ میلی‌متر است و می‌توان مدل سه‌ردیفه‌ی آن را نیز خرید.

مدل استاندارد دو‌ردیفه و برای حمل چهار سرنشین مناسب است. فضای صندوق این مدل ۴۹۵ لیتر است که پس از جمع‌شدن صندلی‌های عقب، به ۱۷۱۰ لیتر می‌رسد. فضای صندوق مدل سه‌ردیفه در دو حالت باز و بسته بودن صندلی‌های پشت راننده به‌ترتیب ۴۶۵ و ۱،۶۲۹ لیتر است.

Mercedes-Benz EQB  نمای عقب مرسدس بنز ای کیو بی

 

 

پیشرانه‌های متنوعی برای EQB عرضه خواهد شد که نسخه‌های دیفرانسیل‌جلو و دو‌دیفرانسیل را شامل می‌شود. مدل ویژه‌ی این خودرو برای بازار چین مدل تک‌دیفرانسیل با قدرت ۲۶۹ اسب‌بخار و نسخه‌ی AMG دو‌دیفرانسیل با قدرت ۲۸۸ اسب‌بخار خواهد بود. مدل قوی‌تر با کد EQB ۳۵۰ ۴Matic شناخته می‌شود که براساس استاندارد NEDC شعاع حرکتی‌اش ۴۷۸ کیلومتر و مطابق آزمایش WLTP، شعاع حرکتی آن ۴۱۹ کیلومتر خواهد بود. جزئیات مربوط به دیگر نمونه‌های تولیدی EQB برای بازار آمریکا و اروپا در آینده اطلاع‌رسانی خواهند شد.

قیمت نهایی EQB هنوز مشخص نیست. در بازار جهانی، قیمت کراس‌اورهای کامپکت مرسدس بنز شامل GLA و GLB تقریبا مشابه است. با این اوصاف، می‌توان انتظار داشت قیمت EQB نیز درحدود EQA باشد و مدل استاندارد در ازای پرداخت ۵۵ تا ۶۰ هزار دلار فروخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا